ESC ungdomskompani


ESC ungdomskompani for samtidsdans er et tilbud til unge i Vestland fylke med talent og interesse for samtidsdans. Hvert år blir det rekruttert ca. 12 dansere i alderen 14-19 år gjennom en opptaksprøve. Høyt teknisk nivå og kreative evner ligger til grunn for opptak i kompaniet. ESC ungdomskompani vil inspirere og gi ungdommer mulighet til å lære dans i et så realistisk og profesjonelt opplegg som mulig. ESC ungdomskompani skal gi unge talenter et springbrett til fremtidig karriere som samtidsdansere. Kompaniet skal også gi arbeidsmuligheter for frilanskoreografer.

I 2018 var ESC ungdomskompani stolt mottaker av Bergen Teaterforenings pris “Rampeløkten”.

UTLYSNING – OPEN CALL for koreografer – ESC ungdomskompani 2022. For mer info, TRYKK HER.



2021 – Du er hva du sier, men også hva du tier om

Koreograf: Sigurg Johan Heide
Komponist: Snorre Bjerck
Dansere: Agnes Vaagland, Birgitte Sletten Christensen, Dekontee Bente Esther Manyeah, Iga Eliza Hudak, Isabel Ekeseth, Lise Joanne Nergård, Lise Joanne Nergård, Liv Viksmo, Natasha Madeleine Kollbotn, Nora Lina Voie, Thomas Valkner, Margrethe Skjerven Olsen, Alisah Sussmann, Shanti Golinveaux, Emma Bøyum, Olai Bordvik, Guro Arnetvedt Tvedt.
Produsent: Lisa Nøttseter, Ann-Terese Aasen, Sølvi Katrine Andersen
Søttet av: Kulturrådet og Bergen Kommune
Co-produsent: BIT teatergarasjen


2018 og 2019 – Dream on, baby

Koreografi/Regi: Daniel Proietto og Alan Lucien Øyen.
Veiledning / Stemmebruk: Kate Myre, Lisa Reynolds, Yvonne Øyen.
Kostymedesign: Daniel Proietto
Tekst: Alan Lucien Øyen, Michael Patrick King, Tina Fey, Patty Jenkins
Lyddesign: Gunnar Innvær/Mathias Grønsdal Johannesen.
Lysdesign: Martin Flack.
Dansere: Solveig Birkeland, Inger Flotve, Marthe Næss Iversen, Astrid Jordåen, Maria Johanne Liabø, Kristin Lien, Julia Thunes Skår og Shelmith Mwenesi Øseth.
Produsent: Camilla Skrede Johannessen.
Co-produsent: winter guests og BIT Teatergarasjen
Støttet av: Bergen Kommune og Bergen Dansesenter


2018 – Uncage

Koreograf “Uncage”: Ann-Terese Aasen
Koreograf: “I remember tuch”: Daniel Rodrigo Nilsen
Dansere: Karen Erstad, Inger Flotve, Marie Synnøve Hellevang, Julie Åsebø, Emma Marie Livsey, Ida Elisabeth S. Paulsen, Maria Johanne Liabø, Frida Totland, Anne Aarvik, Ingrid Berland Langedal, Sofie Skaar Mørch og Agnes Kirfel Hestholm.
Lys: Jan Neal Holden
Film/dokumentasjon: Arild Vestre
Produsent: Camilla Skrede Johannessen


2016 – The Diamond Sea

Koreograf: Étienne Guilloteau
Dansere: Serina Luoise Abelsen, Noelle Guinoo Derida, Karen Erstad, Inger Flotve, Matilde Helgesen, Marie Synnøve Hellevang, Kristin Lien, Julia Thunes Skaar, Ole Marius Støle.
Produsent: Camilla Skrede Johannessen

2015 – :remiks

Koreograf “Dine mystiske venner”: Camilla Skrede Johannessen
Koreograf “Det er ei fortid i notid”: Brita Grov
Koreograf “Varp og veft”: Anne-Linn Akselsen
Dansere: Synne L. Erichsen, Marie Espeskog, Louise Fretheim, Henrikka M. Knarvik, Joakim Lundekvam, Amborg Moe, Viljar I. Moe, Ida Helen Olsen, Zora Pettersen, Live Rosseland.

2014 – Fight/flight

Koreograf “Fights, flights and that space inbetween”: Maria Frogner
Koreograf “Nå som du kjenner meg ved navn”: Daniel Rodrigo Nilsen
Koreograf “Hjertet”: Kristina Nilsen Oma
Dansere: Victoria Joy Askeland, Maria Elen A. Bjørvik, Isabella Agdestein Blume, Putli J. Baldin Hellesen, Henrik Nordin, Suzanne R Olaisen, Ida Helen Olsen, Benedikte Herland Søilen, Lisa Teige, Michael Henrik Vedeler, Nicolay Tysse Øberg.

2013 – Phases

Koreograf “CORP-ID”: Cecilie Ravndal Nilsen
Koreograf “We won`t stop”: Ludvig Daae
Koreograf ” Purple dice”: Shlomi Ruimi
Koreograf “Fling The Emptiness Of Your Arms Into The Spaces We Breathe”: Michael Klien
Dansere: Kine Lihaug Bach, Isabella Agdestein Blume, Silje Moe Iversen, Emma Magerøy, Torill Kolsrud, Michael Vedeler, Morten H. Stenersen, Rita Maria Frias Munoz, Maren Kristin Johansen, Lisa Teige, Maria Elen A. Bjørvik Johanne Heggenes Anuglen, Elise Henne Holmbek, Andrea Hauge Lygre, Ingvild M. Thingnes, Tina-Marie Moe.
Produsent: Camilla Skrede Johannessen


2012 – Leap

Koreograf “Mot”: Marit Loe Bjørnstad
Koreograf “The End”: Elizabeth Guino-o
Koreograf “As you lay before me”: Monica Reksten
Koreograf “Purple Dice”: Shlomi Ruimi
Komponist “The End”: Stein Urheim
Dansere: Kine Lihaug Bach, Isabelle Agdestein Blume, Oda Persdatter Brekke, Marte Golten, Silje Moe Iversen, Emilie Lund, Emma Magerøy, Malene Juliussen Olsen, Andrea Opsvik, Cathrine Rogne, Jannicke Søfteland
Produsent: Camilla Skrede Johannessen


2012 – The Giggling Bunnies

Koreograf: Felix Mathias Ott
Dansere: Isabelle Agdestein Blume, Oda Persdatter Brekke, Marte Golten, Silje Moe Iversen, Emilie Lund, Emma Magerøy, Malene Juliussen Olsen, Andrea Opsvik, Cathrine Rogne.


2011 – Fabellandet

Koreograf: Camilla Skrede Johannessen
Komponist: Thorstein Aagaard-Nilsen
Koreografiassistenter: Monica Reksten og Cecilie Ravndal Nilsen
Dansere: Claudia Aline de Arayo Barbosa, Isabella A Blume, Sandra Josiane Haukaas, Silje Moe Iversen, Marte G J Johannessen, Maria Kogstad, Hanne Kathrine Ø Lillevik, Camilla Ludvigsen , Malin H Magnussen, Malene J Olsen, Andrea Opsvik, Ruth Cecilia Pernigotti, Karoline Risnes, Cathrine Rogne, Preben Tangenes, Sara R Torsvik, Anna Dale Torvund, Kristian Vindenes.
Produsent: Line Fredriksdatter

2010 – Dogmedans

Koreografer: Camilla Skrede Johannessen, Monica Reksten og Cecilie Ravndal Nilsen.
Dansere:Brita Grov, Kristian Vindenes, Karoline Risnes, Sara Røisland Torsvik, Kristi-Helene Johannessen Engeberg ,Marianna Minesova, Daniel Rodrigo Nilsen, Eirinn Aadland Haga, Lisa Melvær Giil, Karoline van Gemst, Marianne Berg Nødtvedt, Maria Skjeldrum Toppe
Produsent: Tora De Zwart Rørholt


2008

Koreograf “Jeg liker henne veldig godt, men”: Camilla Skrede Johannessen
Koreograf “Om høns og fjær”: Monica Reksten
Koreograf “Svevn”: Cecilie Ravndal Nilsens
Dansere: Brita Grov, Camilla Marie Lønøy Olsen, Henriette Brandvik Olsen, Ingri Hope Hadler-Jacobsen, Joanne H Hafstad Hellem, Julia Yan Fleten, Bergitte Ellingsen Ohm, Monica Haugland, Silje Segadal Fluge
Produsent Camilla Skrede Johannessen.

SeltopGrafisk Form