DANSENS DAGER I VESTLAND

29. april – 1. mai 2022

Dansens dager er en hyllest til dansen og en anerkjennelse av kunstformen som en viktig kulturell og sosial samværs- og uttrykksform i dagens samfunn. I 1982 etablerte Unesco Den Internasjonale Dansens Dag som en markering av all dans, og denne feires internasjonalt den 29. april hvert år, samt dagene rundt denne datoen.

Ønsket for denne dagen er at danseglade amatører og profesjonelle verden over setter fokus på ulike danseformer, feirer kunstformen og krysser politiske, kulturelle og etniske grenser gjennom dansen.

FELLESARRANGEMENT 30. APRIL
KOORDINERT AV BERGEN DANSESENTER

TORGALLMENNINGEN

11.30 HILDEMORS DANSESENTER
hildemors.no
Moderne ungdom/voksne, pedagog/koreo: Ingeborg Lende
Klassisk barn, pedagog/koreo: Ingeborg Lende
Ballrom og Latin, pedagog/koreo: Jane Vestøl

11.45 CUBA-NORGE DANS
cubanorgedans.no
Rueda de Casino, Salsa Solo, Bachata Solo og Reggaetón

11.55 LATVISK KULTURSKOLE «BERGAUSIS»
latviesibergena.no/skolina-bergausis

12.05 TDK PERKONKALNS LATVISK FOLKEDANSGRUPPE
latviesibergena.no/tautas-deju-kolektivs-perkonkalns
Pedagog/koreo: Agrita Murane

12.15 CUECAS BERGEN
Chilensk folkedans
Pedagog/koreo: Cuecas Bergen, Astrid Segura

12.30 THE COTTONTAILS DANCE CLUB I BERGEN – VINTAGE SWING DANCES
thecottontails.net
Bergen jazzers fra Cottontails danseklubb opptrer med The Charleston Stroll av Sing Lim, Shim Sham av Frankie Manning og Lindy Hop free style.
Pedagog: Katrina Korosova, Juliane Spitz.

12.40 STEP IN DANSESTUDIO
stepindansestudio.no
Klassisk Ballett Talentgruppe, pedagog/koreo: Adeline Eikanger og Camilla Romslo.
Hip Hop nivå 2, pedagog/koreo: Camilla Andersen.
Jazz nivå 3, pedagog/koreo: Adeline Eikanger

12.55 LITTLE FEET
Little Feet talentgrupper
Pedagog/koreo: Leria Blaauw

13.05 MEXICO LINDO I BERGEN
mexicolindoibergen.com
Mexico Lindo i Bergen, Koreograf: Grecia Munoz

13.20 BARNELAGET I BERGEN UNGDOMSLAG ERVINGEN
bergen.ungdomslag.no
Norsk folkedans
Gruppe 2 og 3. Instruktører: Inga Myhr, Daniel Døskeland Aarvik og Gunn Inger Sture

13.30 FOLKEDANSLAGET I BERGEN UNGDOMSLAG
ERVINGEN
bergen.ungdomslag.no
Norsk folkedans
Måndagsringen/onsdagsringen

13.40 BERGEN KULTURSKOLE
Jazzdans – Rådalslien, pedagog/koreo: Lindis Haaland
Hip hop – Åsane, pedagog/koreo: Lindis Haaland
Hip hop – Kjøkkelvik, pedagog/koreo: Lindis Haaland

13.50 TANGO ABRAZO
bergentango.no

14.00 BERGEN DANSESENTER
bergen-dansesenter.no
Hip hop u/v 2 +3, pedagog/koreo: Henrik Nordin,
Jazzdans 13 – 15 fortsetter, pedagog/koreo: Emilie Hetleøen
Samtidsdans u/v nivå 1+2, pedagog/koreo: Roskva Yasmin Andersen
Samtidsdans u/v nivå 3, pedagog/koreo: Roskva Yasmin Andersen
Ballett RAD nivå 2, pedagog/koreo: Elizabeth Guino-o
Ballett RAD nivå 3-6, pedagog/koreo: Elizabeth Guino-o

TOGSTASJONEN

11.30 STEP IN DANSESTUDIO
Samme som på Torgallmenningen

11.45 LITTLE FEET
Samme som på Torgallmenningen

11.55 MEXICO LINDO I BERGEN
Samme som på Torgallmenningen

12.10 BERGEN KULTURSKOLE
bergen.kommune.no/innbyggerhjelpen/kultur-idrett-og-fritid/kultur/kulturskole
Jazzdans – Rådalslien, pedagog/koreo: Lindis Haaland
Hip hop – Åsane, pedagog/koreo: Lindis Haaland
Hip hop – Kjøkkelvik, pedagog/koreo: Lindis Haaland
Ballett fordypning, Rosenwaltz fra Nøtteknekkeren, pedagog/koreo: Marcello Raciti

12.25 IRISH DANCE COMPANY
http://www.celtic.no
Irsk dans

12.35 TANGO ABRAZO
Samme som på Torgallmenningen

12.45 BERGEN DANSESENTER
bergen-dansesenter.no
Hip hop u/v 2 +3, pedagog/koreo: Henrik Nordin,
Jazzdans 13 – 15 fortsetter, pedagog/koreo: Emilie Hetleøen
Samtidsdans u/v nivå 1+2, pedagog/koreo: Roskva Yasmin Andersen
Samtidsdans u/v nivå 3, pedagog/koreo: Roskva Yasmin Andersen
Ballett RAD nivå 2, pedagog/koreo: Elizabeth Guino-o
Ballett RAD nivå 3-6, pedagog/koreo: Elizabeth Guino-o
Ballett u/v 1+2, pedagog/koreo: Marcello Raciti

13.05 BERGEN KULTURSKOLE
bergen.kommune.no/innbyggerhjelpen/kultur-idrett-og-fritid/kultur/kulturskole
Ballett fordypning, Arabisk dans fra Nøtteknekkeren og Faust, Allegro, pedagog/koreo: Marcello Raciti

13.15 THE COTTONTAILS DANCE CLUB I BERGEN – VINTAGE SWING DANCES
thecottontails.net
Bergen jazzers fra Cottontails danseklubb opptrer med The Charleston Stroll av Sing Lim, Shim Sham av Frankie Manning og Balboa freestyle ved Minor Swing av Django Reinhardt.
Pedagog: Katrina Korosova, Juliane Spitz.



ØVRIGE ARRANGEMENT


29. APRIL – STORD KULTURSKULE
STORD
Stord kulturhus kl. 17.00
Kulturskulen viser forestillingen Flight mode.
stord.kommune.no/stord-kulturskule

29. APRIL – ARNA OG ÅSANE KULTURKONTOR

BERGEN
18.00, Ådnahall, Lakslia 10, 5260 Indre Arna
”Offisiell opning av Kulturdagar i Arna 2022 med markering av Dansens Dag” – Arna og Åsane kulturkontor

30. APRIL – OS SENTRUM
BJØRNAFJORDEN
Fra kl. 12.00-14.00 den 30. april feires Dansens Dag i Os sentrum. Det er Kultureininga og Kulturskulen i Bjørnafjorden som står bak arrangmentet.
facebook.com/kultureininga

30. APRIL – DANS PÅ BYBANEN
BERGEN

facebook.com/improlabergen
De profesjonelle danserne i ImprolaBergen har pop-up-improvisasjon på Bybanen og bybanestoppene i tidsrommet 09.30-11.00.
Konsept denne gangen er ved koreograf Meg Sarah Dodini.


 

SeltopGrafisk Form