Samtidsdans og improvisasjon på PRODA

To fine klasser med Roskva Yasmin Andersen

I uke 11 kan du ta klasser med herlige Roskva Yasmin Andersen i samtidsdans og improvisasjon! Mandag 11. og onsdag 13. mars kl. 10.00-11.30 begge dager.

 

Roskva Yasmin Andersen er dansekunstner og pedagog basert i Bergen med utdannelse fra Spin Off Forstudium i Dans, Amsterdam School of the Arts og Universitet i Stavanger. De siste årene har hun etablert seg som samtidsdans-pedagog med engasjement hos diverse danseskoler. Som dansekunstner jobber hun med egne prosjekter og i produksjoner for andre, både på scene, film og i stedsspesifikke arbeid.

I samtidsdansen jobber hun med en release-basert stil med fokus på funksjonalitet for muskler og ledd samt fysiske utfordringer med fart og forflytning. Klassene bruker improvisasjon rundt ulike kvaliteter vi tar med oss inn i øvelser som jobber seg ned og opp fra gulvet. 


------ FLERE NYHETER ------

Arkiv

SeltopGrafisk Form