Utlysning for koreografer regionalt

For tredje gang samarbeider Bergen Dansesenter med dansefestivalen CODA i Oslo om deres fantastiske tilbud til unge koreografer – KreativLAB. Dette er et toårig prosjekt for unge koreografer med mentoring og nettverksbygging
Søknadsfrist Bergen Dansesenter 27. juni, 2022

Er du interessert i å utvikle dine koreografiske metoder og kunstnerskap?
CODA ønsker å støtte utviklingen av koreografiske praksiser i Norge gjennom å gi unge koreografer tid og veiledning til å utvikle sine prosesser. Sammen med Bærum kulturhus skal CODA arrangere en ny runde med Kreativ Lab og søker to unge koreografer for 2022-2023.
Bergen Dansesenter står for utvelgelsen av en deltaker til KreativLAB 2022-2023. De øvrige deltakerne rekrutteres fra Davvi-senter for scenekunst, DansiT, RAS-Regional Arena for Samtidsdans og Dans i Østfold, samt at CODA selv velger ut to deltakere.
Det vil til sammen være 7 deltagere fra hele landet.
Program 2022:
- Workshop og mentoring på Bærum Kulturhus i forkant av CODA dansefestival 2022, 9.-12.oktober, med mentor Fin Walker (UK).
- Gjennomføres på Bærum Kulturhus, Bærum
Program 2023:
- Workshop og mentoring på Bærum Kulturhus i fire dager under CODA 2023, i perioden rundt 15.-18. oktober 2021, med mentor Fin Walker (UK)
- Studio-visning av egne verk under CODA dansefestival 2023
- Gjennomføres på Bærum Kulturhus, Bærum
CODA og Bærum kulturhus gir:
- Gratis lunsj, samt bidrag til diett
- 10 000 kr til hver deltaker per samling (totalt 20 000)
- Gratis overnatting i tomannsrom i Bærum Kulturhus sin residensbolig
- Rabattert billett til forestillinger under CODA dansefestival
Bergen Dansesenter gir:
- Dekket reise
- Bidrag til diett
Søknadskriterier:
Søker må være ferdig med sin utdanning
Søker må vise engasjement for utvikling av egne koreografiske metoder
Søker må ha mulighet til å delta alle datoer både i 2022 og 2023
Søknadsfrist 27. juni
Send motivasjonsbrev (maks én A4 side) til post@bergen-dansesenter.no.
Søkere som ikke er godt kjent med Bergen Dansesenter fra før bes i tillegg legge ved CV.
